Foto: Kaupo Kikkas

Una Corda (it. k. üks keel) on ainulaadse koosseisuga kolmest instrumendist - harf, kannel ja klavessiin - koosnev ansambel.

Aastal 2009 asutatud triosse kuuluvad kandlemängija Kristi Mühling, harfimängija Liis Jürgens (Viira) ja klavessiinimängija Ene Nael.

Loe edasi tutvustusest -->

Uudised:

Ilmunud on Una Corda teine CD "Voolujoon"!
Tegemist on ansambli järjekorras teise albumiga, mis annab ühe võimaliku sissevaate ansambli mitmekülgsest tegevusest. Kõik plaadile valitud teosed on loodud unikaalse koosseisuga triole, välja arvatud Raimo Kangro „Display IV“, mis kõlab seades.. Plaadi nimi pärineb albumil esindatud Mirjam Tally samanimelisest teosest. Teosed on salvestatud ajavahemikus 2009–2017, helirežii ja montaaži tegid Tanel Klesment, Aili Jõeleht ja Margo Kõlar, eessõna kirjutas Saale Kareda ja plaadi kujundasid Liis Jürgens ja Henry Griin. Plaadil kõlavad teosed Margo Kõlari „Kärestik“ (2012), Lauri Jõelehe „Cantus angelorum“ (2014), Mart Soo/Liis Jürgensi „Eemal tuli lähedale ehk kui WGT oleks mesilasi pidanud“ (2013), Elo Masingu „Kellamängutoos“(2008), Liis Jürgensi „Stella maris/mere täht“ soolokandlele (2012), René Eespere „Tres sorores“ (2016), Mirjam Tally „Voolujoon“ ja Raimo Kangro „Dispaly IV: tundmatu muusiku protree“ op. 42 (seade Una Corda).
Huvi korral CD ostmise vastu palume pöörduda ansambel Una Corda liikmete poole http://unacorda.net/kontakt

Una Corda on pälvinud Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastaauhinna 2019 Eesti nüüdismuusika edendamise eest. Auhinnatseremoonia toimus rahvusvahelisel muusikapäeval 01.oktoobril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vastavatud kontserdisaalis.https://kulka.ee/uudised/selgusid-muusikapreemiad-2019-laureaadid